- Blog -
Tudatosság az álmainkban
Eltitkolt igazságok
2016-06-16
Végigálmodtad már valaha a fél életedet egy szempillantás alatt? Utaztál-e valaha az ismert világokon túl, vagy láttad-e a múltad pillanatképeit egy rövid álomban? Álmaink egzotikus valóságában megszagolhatjuk a kék színt és megízlelhetjük a reggeli fényt. Tudatosságunk megengedi nekünk, hogy egy kiterjesztett valóságot tapasztaljunk meg új tudatossággal, és mindezt egy szempillantás alatt...
Tudatosságunk, mint energia méltósággal és szabadon utazik az idő és a tér minden korlátján túl. Szabadon utazik álmainkban minden éjszaka. Azt, hogy tudatunk elhagyja alvó testünket, amikor álmodunk, azzal a ténnyel bizonyítható, hogy az emberek álmaikban rutinszerűen megtapasztalják az időtlenséget. Gondolj csak vissza valamelyik nem régi álmodra, és emlékezz vissza, hogy csak néhány perc alatt történt. Az álmainkban lévő tudatosságot a fizikai világ semmiben nem korlátozza. Nincs fizikailag érzékelhető idő és tér az álmainkban, amikor kirepülünk a testünkből, messzi helyeket látogatunk meg, és szabadon utazunk a múltba, vagy a jövőbe, ahol fizikai valóságunkon kívüli életet élhetünk.
Természetesen vannak evilági álmaink is, ahol az agyunk a múlton töpreng, vagy félelmet érez a jövő miatt. Ezek általában visszatérő álmok, gyakran tekintünk rájuk rémálmokként. De azért álmaink nagy része kiszabadít bennünket fizikai börtönünkből. Álmainkban tudatosságunk szinte bárhova elvihet bennünket, és bármit megtehetünk. Ebben az állapotban a fizikai univerzum szabályai és fizikai érzékelésünk nem működik. Álmaink egzotikus valóságában megszagolhatjuk a kék színt és megízlelhetjük a reggeli fényt. Tudatosságunk megengedi nekünk, hogy egy kiterjesztett valóságot tapasztaljunk meg új tudatossággal, és mindezt egy szempillantás alatt. Végigálmodtad már valaha a fél életedet egy szempillantás alatt? Utaztál-e valaha az ismert világokon túl, vagy láttad-e a múltad pillanatképeit egy rövid álomban?
Meg kell tanulnunk álmainkat tanulási tapasztalatként kezelni, mert tudatunk vágyik a felfedezésre és növekedésre, amikor megszabadul a fizikai bezártság korlátaitól. Az ébredéskor a tapasztalataikat leíró emberek meditálnak az álmaikon, és gyakran azt tapasztalják, hogy kezdik megérteni, hogy hol jártak álmaikban és hogy ezek ez egzotikus találkozások mit jelentenek. Az álmaidon való meditáció megengedi a tudatodnak, hogy kiszortírozza ezeket, de ezt csak magasabb tudatállapotban tudod megtenni.
Sajnos azonban sok ember képtelen felismerni az álmaiban megtett téren és időn kívüli csodálatos utazásokat. Ez azért van, mert fizikai testük és analitikus agyuk képtelen felismerni lelkünket és magasabb tudatunkat. Számukra abszurd, hogy a lélek létezik a fizikai testen kívül. Fizikai részünk és az a kis zsebszámológép, amit szeretünk agynak hívni, kényelmetlennek találja egy más erő jelenlétének gondolatát önmagunkban, ami ráadásul nem anyagi, és nem áll az ellenőrzése alatt.
Indiában, ahol a meditáció már régóta elfogadott, az emberek nem tapasztalják meg ezt a diszkomfortérzést az álmaikban szabadjára engedett tudatossággal kapcsolatban. Valójában a tudatos álmodás csak az első lépcső a Samadhi misztikus gyakorlatban. (Keleten a jóga ezen ágát gyakorlók sok szinten mennek keresztül. A mély meditáció eme formáját ritkán tanítják nyugaton.) A samadhi-t gyakorló újoncok nem kísérlik meg azonnal a mély, éber meditációba való belépést, hogy elérjék az időtlenséget. A samadhi gyakorlásának korai lépcsőfoka az ellenőrzött álomutazás gyakorlása. Ezekben a gyakorlatokban az álomban történő testelhagyást gyakorolják, hogy a tiszta tudatosság testében energiaként utazzanak, amikor elhagyják a fizikai valóságot. Ezeknek az álomutazásoknak az a hozadéka, hogy képesek felismerni a téren és időn kívüli egzotikus álmokat.
Azok, akik erre nem képesek, egyszerűen azt fogják mondani, hogy nem álmodnak semmilyen érdemlegeset, vagy egyáltalán nem emlékeznek az álmukra. Könnyebb számukra a fizikai szinten megtagadni ezt az egész megtapasztalást és elkerülni az arra való emlékezést.
Részlet Von Braschler „Az Időutazás 7 Titka” című könyvéből.
Kapcsolódó cikk:
„Megállítani a világot”
Részlet a „Az időutazás 7 titka” című könyvből. Kattints a teljes könyvért: