- Blog -
Elindulás a férfivé válás útján
Önfejlesztés
2016-07-14
Gondoljuk csak végig, hány meg hány népmese hőse a legkisebbik fiú, a királyfi, a szegénylegény. És majd' mindegyiknek ugyanaz a sémája. A fiú felcseperedve, felnőttkora hajnalán elindul szerencsét próbálni, munkát találni. Érdekes, hogy nem asszonyt keresni indul legtöbbször, a lánnyal csak „úgy véletlenül” találkozik később...
Számomra legérdekesebben és legszemléletesebben a népmesék mutatják be a férfivé válás útját. A férfivé válás momentumának megtalálásában régi tudás megjelenítőiként segítenek. Érdekes megfigyelni, hogy a népi bölcsesség milyen zseniális eszközöket teremt arra, hogy a jövőt biztosító létfontosságú lépések megtörténhessenek, és megszülethessenek a felnőtt, önmagukért és másokért is felelősséget vállalni bíró férfiak (és nők).
Gondoljuk csak végig, hány meg hány népmese hőse a legkisebbik fiú, a királyfi, a szegénylegény. És majd' mindegyiknek ugyanaz a sémája. A fiú felcseperedve, felnőttkora hajnalán elindul szerencsét próbálni, munkát találni. Érdekes, hogy nem asszonyt keresni indul legtöbbször, a lánnyal csak „úgy véletlenül” találkozik később. Vagy ha kifejezetten egy lányért indul, akkor sokszor egyéb „értékek” vonzásában indul (pl. ha versenyt hirdetnek a királylány kegyeit elnyerő győztes kiválasztására, akkor az ügyesség próbája úgy jelentkezik, hogy még nem látta a királylányt, de mindenképpen kecsegtető az, hogy ezáltal megváltozhat az élete). Általában az élete felépítésébe vág bele a fiú, önállóan, viszont a beérkezése minden esetben a házasságot jelenti, hogy megtalálja a párját, akivel azután „boldogan éltek, míg meg nem haltak”.
„Férfivá nevelni senkit sem lehet. Férfivá önerőből válhat az, aki nagyon akar!”
Részlet Bedő Imre „Férfienergia” című könyvéből. Vásárold meg a könyvet most! KATTINTS IDE: „Férfienergia”
Kapcsolódó cikk: „A férfivé válás momentuma”
Részlet a „A magyar tündérvallás” című könyvből. Kattints a teljes könyvért: